Jste zde

Fangxing Rubber

19/11/2016 - 18:00

Dongying Fangxing Rubber Co., Ltd. byla založena v roce 2000 v čínské provincii Šan-tung. Továrna na pneumatiky se rozkládá na ploše 600 000 metrů čtverečních a má více než 2000 zaměstnanců včetně 200 technických profesí. Firma se popisuje jako „nová společnost specializující se na výzkum, vývoj, výrobu a prodej pneumatik“.

Tři roky po svém založení, v roce 2003  zahájila Fangxing Rubber výrobu off-the-road (OTR) pneumatik a nyní má v tomto segmentu produkci 10 000 jednotek pneu za rok. Pneumatiky pro nákladní vozy bylo další odvětví, které rozšířilo v roce 2009 portfolio produktů. Oficiální literatura uvádí, že továrna disponuje roční výrobní kapacitou ve výši 3 miliony pneumatik pro nákladní automobily a autobusy radiálních pneumatik ročně.

Nejnovější segment, do kterého společnost vstoupila, je výroba pneumatik pro osobní vozy. Ta byla zahájena v roce 2015 a už nyní se může společnost pochlubit výrobní kapacitou ve výši 3 až 4 miliony jednotek ročně.

Fangxing má v domovské zemi distribuční síť o více než 100 prodejních místech, které pokrývají více než 30 provincií po celé Číně. Kromě prodeje na domácím trhu Fangxing vyváží pneu do více než 50 zemích po celém světě včetně Afriky, Austrálie i Evropy. V Evropě pro něj představují klíčové trhy zejména Velká Británie, Francie, Německo a Španělsko.

Společnost má velké ambice růst na evropském trhu, a proto její pneumatiky pro osobní vozy splňují veškerá evropská kritéria a homologace.

Štítky: