Jste zde

Hankook

02/10/2015 - 16:30

Asijské technologie patří od 2. světové války mezi ty nejlepší na světě. V oblasti pneuprůmyslu si vedle Japonska výborně vede jihokorejská společnost Hankook, která dnes figuruje mezi top 7 výrobci pneumatik.

Společnost Hankook byla založena v roce 1941 a stala se tak prvním výrobcem pneumatik v Koreji. Nejprve nesla jméno Chosun, od roku 1953 pak Hankook. V roce 1981 vzniká v USA dceřiná společnost Hankook Tire America Corporation. Společnost expanduje na další asijské i evropské trhy a rozšiřuje svá technologická centra a výrobní závody po celém světě. Dnes ji tak najdeme v Číně, Indonésii, v USA, v Německu i Maďarsku a v dalších státech.

Firma aktuálně dodává pneumatiky nejen na volný trh do 170 zemí světa, ale také jako originální vybavení modelů mnoha automobilek, například Audi či BMW. Vedle pneumatik vyrábí také baterie, kola z lehkých sliti a brzdové destičky.

Hankook se stejně jako mnoho jiných výrobců pneumatik výrazně zapojuje do motosportu. Můžeme ho tak vídat ve slavných závodech Le Mans, Super GT nebo i v různých rallye závodech.

  • Založeno — 1941Hankook pneumatiky
  • Oficiální název — Hankook Tire
  • Sídlo — Soul
  • Země — Jižní Korea
  • Oficiální web — www.hankooktire.com
  • Produkty — pneumatiky pro osobní vozy, pneumatiky pro SUV a 4x4, pneumatiky pro dodávky a lehká užitková vozidla, pneumatiky pro autobusy

Pneumatiky Hankook
Hankook podobně jako ostatní asijské firmy sází na moderní technologie, i proto zakládá technologická centra nejen v mateřské Jižní Koreji, ale také v USA, Číně či v Evropě. Firma je pověstná pro tzv. technologii kontrol. V každé fázi vývoje i výroby pneumatik se snaží o maximální možné testování a kontrolu, aby zákazník dostal 100% bezpečný a kvalitní finální produkt. Pneumatiky Hankook se pravidelně umísťují na předních místech v různých nezávislých pneu-testech.  

Štítky: Hankook