Jste zde

Michelin

04/06/2015 - 15:00

Kdo by neznal Michelin, jednoho z největších výrobců pneumatik na světě, který ale proslul i jinými aktivitami. Například slavným Michelinským průvodcem po restauracích nebo vydáváním automap. Zkrátka, kdo umí, ten umí.

Michelin pro mnohé zosobňuje celosvětově úspěšnou firmu, která ale jen nehromadí zisky, ale jejich část investuje do dalších, lidem užitečných projektů. Ať už je to oblast cestování nebo gastronomie.

Firmu Michelin založili 28. května 1888 bratři André a Édouard Michelin a již od počátku se společnost stala jedním z leaderů trhu s pneumatikami. Centrála firmy sídlí ve francouzském městě Clermont-Ferrand. V roce 1898 vznikl také maskot Bibendum (Michelin Man), který je stejně tak známý jako samotný název společnosti. Historie společnosti je lemována celou řadou technologických i obchodních úspěchů, například v roce 1946 byla uvedena radiální pneumatika, v roce 1994 byla představena pneumatika Michelin Energy s nízkým valivým odporem. V roce 2000 zvolila mezinárodní porota Bibendum nejlepším logem všech dob.

  • Název — Michelin, Manufacture Française des Pneumatiques Michelin
  • Založeno — 28. května 1888Michelin
  • Sídlo — Clermont-Ferrand
  • Země — Francie
  • Oficiální web — www.michelin.fr
  • Produkty — pneumatiky pro osobní vozy, pneumatiky pro SUV a 4x4, pneumatiky pro dodávky a lehká užitková vozidla, pneumatiky pro Formuli 1, pro letadla i raketoplány

Pneumatiky Michelin

Vývojová a technologická centra Michelin najdeme dnes po celém světě, ve více jak 19 zemí tří kontinentů. V portfoliu společnosti jsou v podstatě všechny typy pneumatik i pneumatiky vyráběné na míru (Formule 1, letadla, raketoplány apod.).

Vybrané typy pneumatik Michelin

Michelin Cross Climate

MichelinPneumatika představená v březnu 2015 představuji letní pneumatiku vhodnou i certifikovanou pro provoz v zimních měsících. Jedná se o celoroční pneumatiku s velmi dobrými vlastnostmi na suchu i vodě při vysokých i nízkých teplotách. Směs běhounu je mimořádně pružná, což výrazně zvyšuje schopnost pneumatiky přilnout k povrchu za každých podmínek. Dezén s vzorkem ve tvaru písmene V a s do sebe zapadajícími 3D lamelami zaručuje velmi dobré jízdní vlastnosti na sněhu.

 

Michelin Alpin 5

MichelinPneumatika byla navržena pro maximální bezpečnost za všech jízdních podmínek. Aplin 5 je konstruován zejména pro jízdu po mokré a vymrzlé silnici. Hluboce prořezaný směrový dezén pneumatiky přispívá ke skvělým jízdním vlastnostem a zabraňují vzniku aquaplaningu.

 

Michelin Energy Saver

MichelinPneumatika pro vozy střední a vyšší střední třídy, která se vyznačuje vysokým kilometrový nájezdem při nižší spotřebě paliva. Mezi další přednosti pneumatiky patří krátká brzdná dráha i na mokré vozovce a nízký valivý odpor. Pneumatika obsahuje ekologickou směs silicu.

Štítky: Michelin