Jste zde

Mitas

06/11/2015 - 18:30

Světově známý český výrobce pneumatik s dlouholetou tradicí. Své auto sice pneumatikami od Mitasu neozdobíte, ale vlastníte-li třeba traktor, jinou těžkou zemědělskou techniku nebo třeba letadlo, tak určitě kvalitu pneumatik Mitas oceníte.

Počátek historie společnosti Mitas spadá do 30. let 20. století. V roce 1933 založil francouzský Michelin v Praze továrnu na výrobu pneumatik a duší pro automobily, motocykly a jízdní kola. Během světové války přešla sice společnost do německých rukou a nuceně se podílela na produkci součástek pro vojenskou techniku, po válce se ale plně vrátila k své předválečné produkci. Vedle nových technologií začala firma používat nové jméno Mitas, které představuje spojení počáteční a koncové slabiky jmen dvou subjektů - Michelin a Veritas, což byla firma vyrábějící pryžové obruče.

Od 50. let se společnost Mitas orientovala na výrobu středních a těžkých nákladních pneumatik. Díky velkým investicím do technologie a výzkumu se už v 60.letech Mitas stal jedním z předních evropských výrobců zemědělských pneumatik a pneumatik pro stavební stroje a letadla. V současné době Mitas vlastní pět výrobních závodů: jeden v americké Iowě, v Charles City a čtyři v Evropě. Nový výrobní závod v Otrokovicích, který zahájil výrobu v r. 2012, vyrábí radiální pneumatiky nejvyšší kvality určené pro vývoz do celého světa.

  • Pneumatiky MitasNázev — MITAS, a.s.
  • Založeno — 1933
  • Sídlo — Praha
  • Země — Česká republika
  • Oficiální web — www.mitas-tyres.com
  • Produkty — pneumatiky pro zemědělskou techniku, motopneu, pneumatiky pro letadla, velopláště

Pneumatiky Mitas tvoří dnes originální příslušenství výrobců zemědělské techniky, jako jsou John Deere, Case New Holland, Claas nebo AGCO. Od dubna 2015 se pod značkou Mitas vyrábí také velopláště. Vlastními obchodními značkami společnosti jsou Mitas a Cultor; značka pneumatik Continental pro zemědělský segment je licencovaná. Mitas je součástí holdingu Česká gumárenská společnost, a.s

Pneu Trac - nový technologický koncept Mitas, který spojuje to nejlepší z pneu a pasů, a přináší tak lepší otisk a tažnou sílu.

 

Zdroj: Mitas

Štítky: Mitas