Jste zde

Nexen

30/05/2015 - 11:00

Nexen, jeden ze silné jihokorejské trojky, kam patří ještě Hankook a Kumho. Od přelomu nového tisíciletí proniká Nexen výrazně na mezinárodní trh včetně toho evropského, jak o tom svědčí i výstavba továrny Nexen v průmyslové zóně Triangle na Žatecku.

Společnost Nexen byla založena v roce 1942, tehdy se ještě jmenovala Heung-A. Už v roce 1956 byla na mezinárodním poli oficiálně uznána jako první korejský výrobce pneumatik.  V roce 2000 proběhla změna názvu společnosti na „Nexen“, což mělo vedle mezinárodně srozumitelného názvu ilustrovat také její zaměření na vývoj a technologie 21. století. Nexen je totiž složenina slova „next“ (další) a „century“ (století).

Růst společnosti dovolil Nexenu založit v roce 2005 divizi v USA – Nexen Tire USA. To byl začátek velkého rozšiřování značky do celého světa. Nexen otevírá nová vývojová centra a továrny v Čině, (2007) USA i Evropě. A brzy začne s výrobou pneumatik také v České republice, v průmyslové zóně Triangle na Žatecku. Ve výběru místa pro stavbu továrny na pneumatiky patrně sehrál roli i fakt, že pneumatiky Nexen používá Škoda Auta na své modely Octavia a Rapid.

Výrobce pneumatik Nexen

  • Název: Nexen Tire Corporation
  • Založeno — 1942
  • Sídlo — Yangsan
  • Země — Jižní Korea
  • Oficiální web — http://int.nexentire.com/
  • Produkty — pneumatiky pro osobní vozy, pneumatiky pro SUV a 4x4, pneumatiky pro dodávky a lehká užitková vozidla

Pneumatiky Nexen

Nexen klade při vývoji a výrobě pneumatik důraz na moderní technologie – byli jednou z prvních společností, která zavedla do výroby nanotechnologie a v roce 2005 získala patent na technologii výroby pryžové, siliko-nano-kompozitní pneumatiky. Druhým výrazným znakem pneumatik Nexen je design, o čemž svědčí zisk všech významných světových cen za design produktů - DEA (2014), G-Mark (2013), Dot Design (2012) a IF Design (2011).

Vybrané typy pneumatik Nexen

Pneumatika Nexen N9000

Pneu NexenJedná se o vysoce výkonnou, sportovní pneumatiku, která se vyznačuje skvělými jízdními vlastnostmi i ve vysokých rychlostech, stabilitou a skvělou schopností reagovat. Asymetrický dezén pneumatiky zaručuje tichý provoz a zabraňuje nerovnoměrnému opotřebení.

 

Pneumatika Nexen N Blue Eco

Pneu NexenTato celoroční Nexen pneumatika zajišťuje hladkou a pohodlnou jízdu s nízkým valivým odporem, který pomáhá šetřit náklady na palivo. Optimalizovaná kontaktní plocha dezénu rovnoměrně rozděluje tlak, takže se běhoun opotřebuje za delší dobu. Pneumatika se vyznačuje dobrými jízdními vlastnostmi na suchu i mokru v létě i zimě.Štítky: Nexen