Jste zde

Uniroyal

25/09/2015 - 12:00

Slavné značky zůstávají, jejich majitelé se mění. I Uniroyal je příkladem většinové koncernové praxe. Aktuálně ho vlastní gigant pneuprůmyslu, Michelin. Na škodu to rozhodně není, pneumatiky jsou to pořád dobré.

Uniroyal se může pochlubit opravdu dlouhou historií. Už v roce 1892 vznikla v Naugatuck společnost United States Rubber Company, která vyráběla různé gumárenské výrobky včetně pneumatik. Od 60. let 20. století firma začala používat název Uniroyal, který zastřešil všechny její průmyslové aktivity a dceřiné společnosti.

Značka se po válce objevuje také na evropském trhu, Uniroyal tu od konce 50. let 20. století spolupracoval s belgickou gumárenskou firmou Englebert. V 1979 prodala své evropské společnosti firmě Continental. Došlo tak k na první pohled paradoxní situaci. Americký Uniroyal vlastní od počátku 90. let Michelin, nicméně pneumatiky se značkou Uniroyal vyrábí pro belgický, německý, polský a český trh právě Continental.

Značka je slavná zejména pro svou řadu pneumatiky Tiger Paw (Tygří tlapa), kterou představila v 60. letech. Tyto pneumatiky byly originálním vybavením pro takzvané „muscle cars“ jako například Pontiac GTO nebo Chevrolet Camaro ss 1969. Tedy pro rozložitá vysoce výkonná auta, která se časem stala symbolem amerického životní stylu 60. a 70. let.

  • Oficiální název — obchodní značka koncernu Michelin
  • Založeno — 1892Pneumatiky Uniroyal
  • Sídlo — Greenville, South Carolina, Naugatuck, Connecticut
  • Země — U.S.A.
  • Oficiální web — www.uniroyaltires.com
  • Produkty — pneumatiky pro osobní automobily, SUV a terénní 4x4 vozy, lehká užitková vozidla a nákladní vozy

Pneumatiky Uniroyal

Pod značkou Uniroyal vyrábí Michelin řadu modelů pneumatik pro různé typy vozidel od osobních aut a SUV přes lehká užitková vozidla až po kamiony a trucky. Díky kvalitnímu technologickému zázemí Michelinu patří Uniroyal mezi pneumatiky vyšší kvalitativní třídy a jsou ceněny řidiči v USA i v Evropě.

Štítky: Uniroyal, Michelin