Jste zde

Hry do auta III - 6 her, které zabaví vaše děti

12/08/2015 - 09:00

Chcete se bavit i při dlouhé cestě autem a ještě si procvičit mozkové závity? Už jste vyzkoušeli pozorovací a hádací hry z prvního dílu (Hry do auta I) nebo hudební, slovní a vymýšlecí hry z toho druhého (Hry do auta II)? Pokud ano máme pro vás zatím poslední díl.

Matematické hry

Sečti značku

Vyvolávejte čísla na registračních značkách okolo jedoucích aut a zkuste, kdo dokáže nejrychleji sečít čísla, která na nich jsou. Například: před vámi jedoucí škodovka má značku 4A2-3024 a vy počítáte – 4+2+3+2+4. Kdo odpoví první správně, má bod. Ten, kdo získá 5 bodů, vyhrává. A samozřejmě žádné kalkulačky.

Kolik vidím…

Tuto hru si užijí hlavně děti, které s počítáním teprve začínají. Zadejte jim, co mohou po cestě počítat. Mohou to být třeba stromy, červená auta, psi v autě, ve městě semafory nebo dopravní značky. Uvidíte, že děti ve věku 5 až 7 let vydrží u této zábavy dlouho. A kdo napočítá víc, vyhrává.

Smějeme se, mluvíme i mlčíme

Rozesmívací hra

Vyberte hráče, který bude mít za úkol udržet kamennou tvář. Ostatní pro něj vymyslí nějakou bláznivou odpověď např. „Mé boty“. Potom se střídejte v kladení nejrůznějších otázek, např.:

  • Čím si češeš vlasy?
  • Co rád obědváš?
  • Kdo je tvůj oblíbený hrdina?
  • Koho máš nejradši?
  • Kdo na tebe čeká doma?

Vybraný hráč odpovídá na všechny otázky: „Moje boty.“ a snaží se nerozesmát, přestože ostatní ho nenechávají v klidu. Když se přece jen rozesměje, předává svojí roli někomu dalšímu a začíná další kolo.

Země, město

Oblíbená hra se výborně hodí i do auta. Budete potřebovat papír a tužku pro každého hráče. Na papíru si vytvoříte sloupečky: země, město, rostlina, zvíře a jméno (nebo i další podle svého uvážení). Pak někdo v duchu přeříkává abecedu a někdo jiný ho po chvíli zastaví. Všichni pak rychle vyplní všechna políčka slovy začínajícími na písmeno, u kterého jsme se zastavili. Kdo našel všechna slova, zastavuje čas. A ostatní dostávají za každé nalezené slovo bod.

Mluv rychle a nepřestávej

Vyberte si téma a pak o něm mluvte 60 sekund, aniž byste se opakovali nebo dělali pauzy. Některý ze spoluhráčů vám stopne čas. Když to zvládnete, dostáváte bod a předáváte slovo dalšímu. Pokud se někomu podaří mluvit jenom 30 sekund, může dostat půl bodu. A na malé děti buďte samozřejmě trochu mírnější.

Bobřík mlčení

Jste na cestě už opravdu dlouho, děti  váš štvou a nutně potřebujete chvilku klidu? Vyhlašte bobříka mlčení! Můžete si vybrat ze dvou variant. Buď dostane bod ten, kdo vydrží mlčet nejdéle. Nebo určete nějaký čas, např. 10 nebo 15 minut a každý, kdo to zvládne, dostane odměnu.

Štítky: Děti